Pályázati kiírás Mestervizsga Bizottsági tag felvételre
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (a továbbiakban: JNSZMKIK) Mesterképzési és Mestervizsga Szabályzata (a továbbiakban: MKIK MMSZ) 7. § (11) bekezdése értelmében 2022. október 04. megjelentetési dátummal,
- Autószerelő,
- Autóelektronikai műszerész,
- Cipőkészítő
szakmákban pályázatot hirdet a Mestervizsga Bizottsági Tag felvételre.
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara támogatott és önköltséges mesterképzést szervez
A magyar nemzetgazdaság fontos stratégiai érdeke a minőségi szakképzés, felnőttképzés és az erre épülő mesterképzés. A mestervizsgáztatás a gazdaságot képviselő kamarák feladata, kompetenciája, amelyet a kamara kiemelt feladatként kezel.
A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődést és a szakma művelésének magas szintű elismerését, ezzel a szakmai megbecsülés és bizalom garanciáját megteremtse.
Mestercím használatára az jogosult, aki sikeres mestervizsgát tett.
2022. mesterképzései:
A mesterképzések 2022. augusztus 5-én elindultak, a képzésre jelentkezőket még fogadunk.
- autószerelő mesterképzés
- cipőkészítő mesterképzés
A képzés megfelelő jelentkezőszám esetén indul.
Mestervizsgára jelentkezni a területileg illetékes (Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei) kamaránál lehet az alábbi szakmákban:
- Autóelektronikai műszerész mester
- Autószerelő mester
- Burkoló mester
- Bútorasztalos mester
- Cukrász mester
- Festő, díszítő, mázoló és tapétázó mester
- Fodrász mester
- Gáz- és tüzeléstechnikai műszerész mester
- Gázfogyasztóberendezés- és csőhálózat-szerelő mester
- Gépi forgácsoló mester
- Hegesztő mester
- Járműfényező mester
- Karosszérialakatos mester
- Kéményseprő mester
- Kereskedő mester
- Kézápoló és műkörömépítő mester
- Kozmetikus mester
- Kőfaragó és műkőkészítő
- Kőműves mester
- Lábápoló mester
- Látszerész és fotócikk kereskedő
- Pincér mester
- Szakács mester
- Szerszámkészítő mester
- Villanyszerelő mester
- Vízvezeték- és vízkészülék szerelő mester
Ki jelentkezhet mestervizsgára?
Aki a rendeletben kihirdetett mestervizsga követelményben feltételként meghatározott
- szakmai képesítéssel rendelkezik és
- szakmai gyakorlattal rendelkezik.
- A képzési és vizsgadíjat a Szabályzatban előírt mértékben befizeti.
Ki jelentkezhet támogatott mesterképzésre?
- Az a gazdálkodó, aki már foglalkoztat tanulószerződéssel/együttműködési megállapodással vagy szakképzési munkaszerződéssel tanulót.
- Az a leendő gyakorlati oktató, aki kötelezettséget vállal arra, hogy gyakorlati oktatói tevékenységét a mestervizsga letételét követően haladéktalanul megkezdi.
A mesterképzés és mestervizsga díja: 504.000,- Ft/fő (a mestervizsgára felkészítés és az első vizsga mindösszesen)
A támogatott mesterképzés és mestervizsga az GFA-KA-ITM-12/2021/TK/11 támogatási szerződés keretében valósul meg, ami azt jelenti, hogy a támogatás összege: 420.000,- Ft/fő. Önrész fizetése és ütemezése: 84.000,- Ft/fő, amit a jelentkezőnek kell megfizetnie a képzés megkezdése előtt.
A képzéseket minimálisan 6 fő jelentkezése esetén tudjuk vármegyénkben elindítani (minden további szükséges feltétel megléte mellett) Kisebb létszám esetén átirányított vizsgázási lehetőséget tudunk biztosítani más területi Kamarához.
A mestervizsgára felkészítő képzés időtartama 180 óra (a turizmus-vendéglátás ágazat esetében 250 óra), amely az alábbi részekből áll:
- 110 óra szakmai tanfolyam (elmélet és gyakorlat)
- 40 óra pedagógiai módszertani tanfolyam
- 30 óra vállalkozásvezetési tanfolyam
Részvételi szándékát a kitöltött jelentkezési lap visszaküldésével szíveskedjen jelezni az alábbi elérhetőségek valamelyikén:
Sztrunga Erika
mestervizsga referens
5000 Szolnok, Verseghy park 8.
erika.sztrunga@iparkamaraszolnok.hu
Tel: 56/510-620, 20/414 2132
Várjuk jelentkezését!
Mestervizsga jelentkezési lap
Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Mesterképzési és Mestervizsga Szabályzata
Mestervizsgával kapcsolatos gyakori kérdések
Ön a csatolt állományban megtalálható mestervizsga jelentkezési lapon benyújtja jelentkezését. Jelentkezéshez az eredeti, szakképesítését igazoló bizonyítványát bemutatja, amit kamaránk hitelesít, továbbá mellékeli az előírt szakmai gyakorlatot hitelt érdemlően igazoló munkáltatói igazolást, NAV/OEP hivatalos igazolást, illetve az ügyfélkapu rendszerből lehívható munkaviszonyt igazoló igazolást, vállalkozói igazolványt, alapító okiratot, stb. amit szintén hitelesít kamaránk.
A szakképesítésre és a szakmai gyakorlatra előírt bemeneti követelményeket minden szakmánál szabályozza a szakminisztérium által „Rendeletben kiadott mestervizsga követelmény”(csatolt állományban megtalálható).Mestervizsgára a mesterjelölt lakóhelye szerinti területi kamaránál vagy ahol a vizsgára jelentkező által képviselt vállalkozás (tulajdonosa, alkalmazottja) regisztrációra került.
Jász-Nagykun-Szolnok Megye esetében a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kereskedelmi és Iparkamaránál, 5000 Szolnok, Verseghy park. 8. Központi telefonszám: 06-56/510-610.
Mesterképzést és mestervizsgát kamaránk az év bármely hónapjában tud indítani. Ennek feltétele, hogy megfelelő létszámú regisztrált jelentkező legyen, azaz aki beadta jelentkezését és megfelelt a mestervizsga követelményekben meghatározott feltételeknek.
Minimum létszám, szakmától függően 5-8 fő.
A képzés indítását meggyorsítja, ha Ön is segítségünkre van és szakmájából kollégáit, ismerőseit is invitálja mesterképzésre.
A mestervizsgára felkészítő képzés időtartama 180 óra (a turizmus-vendéglátás ágazat esetében 250 óra), amely az alábbi részekből áll:
- 110 óra szakmai tanfolyam (elmélet és gyakorlat)- 40 óra pedagógiai módszertani tanfolyam
- 30 óra vállalkozásvezetési tanfolyam
A mesterképzés és mestervizsga díja: 504.000,- Ft/fő (a mestervizsgára felkészítés és az első vizsga mindösszesen)
A támogatott mesterképzés és mestervizsga az NFA-KA-ITM-9/2020/TK/11 támogatási szerződés keretében valósul meg, ami azt jelenti, hogy a támogatás összege: 420.000,- Ft/fő. Önrész fizetése és ütemezése: 84.000,- Ft/fő, amit a jelentkezőnek kell megfizetnie a képzés megkezdése előtt.