A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara önköltséges és támogatott mesterképzést és- vizsgát szervez
JNSZV Kereskedelmi és Iparkamara, Szolnok
Felnőttképzési engedélyszám: E/2021/000043
Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2021/001737
A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődés és az egzisztenciális életpályamodell, karrier kialakításának lehetőségét, valamint a tanulóképzéshez és vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítását. Tanúsítsa a vállalkozás működéséhez szükséges szakmai, gazdasági, pénzügyi, vezetési, munkaügyi és jogi ismeretek megszerzését és készségszintű ismeretét. Teremtse meg a szakmai megbecsülés, anyagi, erkölcsi elismerés és bizalom garanciáját.
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamra az előzetes jelentkezések alapján, 2023-ban az alábbi szakmákban tervez mestervizsga felkészítő képzést és mestervizsgát szervezni:
- Gázfogyasztóberendezés és csőhálózat-szerelő
- Kézápoló és Körömkozmetikus
- Kereskedő
- Kőműves
- Villanyszerelő
Mesterképzés tervezett indítása: 2023. június 9.
Jelentkezéseket folyamatosan fogadunk.
Mestervizsgára jelentkezéseket továbbra is fogadunk az alábbi szakmákban:
- Ács
- Autószerelő
- Autóelektronikai műszerész
- Bádogos
- Burkoló
- Bútorasztalos
- Cipőkészítő
- Cukrász
- Épület és szerkezetlakatos
- Fegyvergyártó
- Férfiszabó
- Festő mázoló és tapétázó
- Fodrász
- Fogtechnikus
- Fotográfus
- Gáz és tüzeléstechnikai műszerész
- Gázfogyasztóberendezés és csőhálózatszerelő
- Gépi és CNC forgácsoló
- Gépi forgácsoló
- Hegesztő
- Ipari gépész
- Járműfényező
- Karosszérialakatos
- Kéményseprő
- Kézápoló és körömkozmetikus
- Kőfaragó és műköves
- Kőműves
- Kozmetikus
- Nőiszabó
- Ortopédiai cipész
- Ötvös
- Speciális lábápoló
- Szakács
- Szárazépítő
- Szerszámkészítő
- Tetőfedő
- Villanyszerelő
- Víz-és csatornarendszer szerelő
Ki jelentkezhet mestervizsgára?
Aki a rendeletben kihirdetett mestervizsga követelményben feltételként meghatározott
- szakmai képesítéssel rendelkezik és
- szakmai gyakorlattal rendelkezik és az előírtaknak megfelelően igazolja.
- A képzési és vizsgadíjat a Szabályzatban előírt mértékben befizeti.
A 38. mesterszakmára kiadott Képzési Program és a Képzési és Kimenti Követelmények alábbi linken a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara honlapján érhető el:
https://mkik.hu/mestervizsga-dokumentumok-es-kovetelmenyek
Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Mesterképzés és Mestervizsga Szabályzat alábbi linken érhető el:
https://mkik.hu/az-oktatasi-es-kepzesi-igazgatosagot-erinto-altalanos-szabalyzatok
A mestervizsgára felkészítő képzés időtartama 180 óra (a turizmus-vendéglátás ágazat esetében 250 óra), amely az alábbi részekből áll:
- 110 óra szakmai tanfolyam (elmélet és gyakorlat)
- 40 óra pedagógiai módszertani tanfolyam
30 óra vállalkozásvezetési tanfolyam
A mesterképzés és mestervizsga díja
1./ Önerővel történő teljesítése esetén:
504.000,- Ft/fő, amely tartalmazza a képzési programban meghatározott mestervizsga felkészítést és az első vizsga mindösszesen
2./ Támogatott mesterképzés és vizsga esetén:
Ki jelentkezhet támogatott mesterképzésre?
- Az a gazdálkodó, aki már foglalkoztat tanulószerződéssel/együttműködési megállapodással vagy szakképzési munkaszerződéssel tanulót.
- Az a leendő gyakorlati oktató, aki kötelezettséget vállal arra, hogy gyakorlati oktatói tevékenységét a mestervizsga letételét követően haladéktalanul megkezdi.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium GFA-KA-KIM-17/2022/TK/11 számú támogatási szerződése alapján a „Gazdasági-újraindítási Foglalkoztatási Alap” „Szakképzési és felnőttképzési támogatások alcím” terhére előirányzott, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal által kiadott Támogatói Okiratnak megfelelően, lehetőség van támogatott mesterképzésben és vizsgán részt venni.
A Támogatás célja:
A duális képzés keretében külső képzőhelyen gyakorlati képzést végző szakemberek első mesterré válásának elősegítése, a mesterképzésük és – vizsgáztatásuk teljes körű megszervezése és lebonyolítása, valamit a kamarai gyakorlati oktatói tanúsítványt szerzett oktatók mesterképzésbe történő továbblépésének biztosítása.
A támogatott mesterképzés és mestervizsga az GFA-KA-KIM-17/2022/TK/11 támogatási szerződés keretében valósul meg, ami azt jelenti, hogy a
- Támogatás összege: 420.000,- Ft/fő.
- Önrész összege: 84.000,- Ft/fő, amit a jelentkezőnek kell megfizetnie a képzés megkezdése előtt.
Támogatásra jelentkező a támogatást abban az esetben tudja igénybe venni, ha a
- vállalja, a képzés 20%-át nem meghaladó hiányzás betartását, illetve ha a
- jelentkező által megjelölt szakmában a képzéshez szükséges minimum részvételi létszám a képzéshez biztosított, valamint
- a területileg illetékes kamara számára a támogatási kvóta rendelkezésre áll, nem merült ki.
A képzéseket minimálisan 6 fő jelentkezése esetén tudjuk vármegyénkben elindítani (minden további szükséges feltétel megléte mellett) Kisebb létszám esetén átirányított vizsgázási lehetőséget tudunk biztosítani más területi Kamarához, mely esetben a támogatás lehetőségének igénybevétel az adott kamara lehetőségeitől függ.
Részvételi szándékát a kitöltött jelentkezési lap visszaküldésével szíveskedjen jelezni az alábbi elérhetőségek valamelyikén:
Sztrunga Erika
mestervizsga referens
5000 Szolnok, Verseghy park 8.
erika.sztrunga@iparkamaraszolnok.hu
Tel: 56/510-620, 20/414 2132
Várjuk jelentkezését!
Mestervizsgával kapcsolatos gyakori kérdések
Ön a csatolt állományban megtalálható mestervizsga jelentkezési lapon benyújtja jelentkezését. Jelentkezéshez az eredeti, szakképesítését igazoló bizonyítványát bemutatja, amit kamaránk hitelesít, továbbá mellékeli az előírt szakmai gyakorlatot hitelt érdemlően igazoló munkáltatói igazolást, NAV/OEP hivatalos igazolást, illetve az ügyfélkapu rendszerből lehívható munkaviszonyt igazoló igazolást, vállalkozói igazolványt, alapító okiratot, stb. amit szintén hitelesít kamaránk.
A szakképesítésre és a szakmai gyakorlatra előírt bemeneti követelményeket minden szakmánál szabályozza a szakminisztérium által „Rendeletben kiadott képzési és kimeneti követelmények”(csatolt állományban megtalálható).Mestervizsgára a mesterjelölt lakóhelye szerinti területi kamaránál vagy ahol a vizsgára jelentkező által képviselt vállalkozás (tulajdonosa, alkalmazottja) regisztrációra került.
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye esetében a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamaránál, 5000 Szolnok, Verseghy park. 8. Központi telefonszám: 06-56/510-610.
Mesterképzést és mestervizsgát kamaránk az év bármely hónapjában tud indítani. Ennek feltétele, hogy megfelelő létszámú regisztrált jelentkező legyen, azaz aki beadta jelentkezését és megfelelt a mestervizsga képzési és kimeneti követelményeiben meghatározott feltételeknek.
Minimum létszám, szakmától függően 7-8 fő.
A képzés indítását meggyorsítja, ha Ön is segítségünkre van és szakmájából kollégáit, ismerőseit is invitálja mesterképzésre.
A mestervizsgára felkészítő képzés időtartama 180 óra (a turizmus-vendéglátás ágazat esetében 250 óra), amely az alábbi részekből áll:
- 110 óra szakmai tanfolyam (elmélet és gyakorlat)- 40 óra pedagógiai módszertani tanfolyam
- 30 óra vállalkozásvezetési tanfolyam
A mesterképzés és mestervizsga díja: 504.000,- Ft/fő (a mestervizsgára felkészítés és az első vizsga mindösszesen)
A támogatott mesterképzés és mestervizsga az GFA-KA-KIM-17/2022/TK/11 támogatási szerződés keretében valósul meg, ami azt jelenti, hogy a támogatás összege: 420.000,- Ft/fő. Önrész fizetése és ütemezése: 84.000,- Ft/fő, amit a jelentkezőnek kell megfizetnie a képzés megkezdése előtt.