A toborzás, kiválasztás tekintetében a vállalatoknak érdemes lenne az atipikus foglalkoztatási formák iránt nagyobb figyelmet fordítani. KSH 2017. évi felmérése alapján közel 250.000 aktív korú részesül olyan ellátásban (GYED, GYES), ami mellett munkát tudna vállalni. Jól tudjuk, hogy közülük nem mindenki szólítható meg aktuális állásajánlattal. Azonban sok esetben az ajánlatok sem megfelelőek a megváltozott élethelyzethez (kisgyermek mellett részmunkaidős, akár részben home office lehetőségek alacsony száma).
Ősszel egy állásbörzei tapasztalat után, ahol 25 nagyvállalatból 1 volt nyitott arra, hogy megnézzük üres álláshelyeit, hátha lehetne munkába visszatérő jelentkezővel rugalmasabban megoldani, arra gondoltunk, a Working Moms Hungary Kft-vel (
http://workingmoms.hu/) hogy érdemes lenne egy országos kutatást elindítani arra vonatozóan, hogy mi adhatna a cégeknek segítséget abban, hogy több ilyen lehetőség nyíljon meg a Anyukák/Apukák előtt. Elsősorban nem az lenne érdekes, hogy hány főt alkalmaznak részmunkaidőben, hanem inkább az, hogyan vélekednek az atipikus foglalkoztatásról és milyen támogatásra lenne szükségük a bevezetésben. Sokat változott a munkaerőpiac, nehezen tölthetőek be az álláshelyek és véleményem szerint jobban nyitni efelé a célközönség felé versenyelőnyt is jelenthet egy vállalatnak.
A kérdőív elkészült, a kitöltések folyamatosak, azonban szeretnénk minél szélesebb körben gyűjteni az adatokat, hogy tavasszal egy összegző akcióprogrammal (szakmai előadások, cikkek) tudjuk támogatni a vállalatokat.
A Working Moms Hungary 2018 tavaszán indult, több évtizedes hazai és nemzetközi felsővezetői tapasztalattal rendelkező csapat, amely a legjobb megoldást nyújtja a vállalatok számára a leendő kollégák kiválasztásában, illetve segítséget nyújt a kismamák, kisgyermekes szülők és rugalmas munkát keresők részére a munkaerő-piacra történő visszaintegrálódásban.